Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
20 postów 622 komentarze

Fischer von Treuenfeld

Fischer - "Wszystko w Mądrości, lojalności i dyskrecji."

Moje komentarze

 • @staszek kieliszek 07:52:13
  Zauważ, że mimo inflacji niewolnik zawsze otrzymuje tyle kasy by nie zdechł. Czyli minimum, na jedzenie, opłaty i przedmioty użytku codziennego.

  Nie ma znaczenia czy Polak zarabiał 2000 zł (za komuny), 20 000 (po upadku komuny na stare pieniądze), czy 20 000 (na nowe pieniądze).

  Jak ktoś ma więcej np lekarz i oszczędza to już jest okradany przez Banki za pomocą inflacji.

  Pieniądz jest narzędziem zniewolenia, a nie dorobkiem twego życia.

  Obecna Ekonomia to szarlataneria dlatego nikt jej nie rozumie.
  USA z rekordowym długiem publicznym.
 • Rusofobia jest niezbędna..
  , by rządzić w imię interesów amerykańskiej Kosher nostry.
  Wyznaczenie wspólnego wroga to priorytet dla zmanipulowanego rządu.

  Uzasadnia to budowę baz wojsk obcych na terenie Polski, wprowadzenie do Polski obcych wojsk, oddanie ich i służb pod obca juryzdykcję, wielomiliardowe kontrakty zbrojeniowe.

  Wszystko to kosztem ogłupiałego i coraz biedniejszego społeczeństwa.

  Co by robił Polski rząd, gdyby nie miał tego wyimaginowanego wroga ? Musiał by szybko szukać innego. Dzięki czemu za całe zło i swoją nieudolność władza może obwiniać Rosję.

  W mojej dzielnicy, burmistrz obwinił Putina i Rosję za złą jakość chodnika. To chyba jest wystarczająco wymowne.

  Putin jest winien, że mamy drogi gaz, że benzyna podrożała, że Polska nie może sprzedać jabłek, że Rosjanie nie chcą kupować polskiej kiełbasy. Że rosyjscy hakerzy zaatakowali serwery ZUS, że przechwycono rozmowy wojskowych w sieci komórkowej, że rurociąg gazowy położono pod Bałtykiem, że zmanipulowano wybory, że węgiel polski jest za drogi, ze stocznie trzeba było pozamykać ...... i tak do znudzenia.
  Rusofobia jako doktryna
 • @Nibiru 22:34:22
  To nie tak.
  Te aktywa trzeba mieć fizycznie, a nie teoretycznie na polach bitew.

  Faktycznie jest taka ilość zielonej sałaty poza USA i to w rękach ekonomicznych konkurentów stanów, że gdyby np Chiny z Rosją zaczęły wykupywać produkcję to amerykanie musieli by pracować przez około półtora roku za darmo.

  Niedawno Chińczycy chcieli wykupić udziały amerykańskiej firmy elektronicznej, musiał interweniować Tramp i zablokować transakcję.

  Gdy to będzie się powtarzać dolar będzie tracić dużo szybciej na wartości. Nastąpi kryzys, wszyscy uwierzą, że dolary nie mają pokrycia a USA nie jest wstanie sprostać zobowiązaniom.

  Inna, ważniejsza sprawa, to zależność euro- dolar.

  To bankowa sztuczka żydów z Banku Światowego i Europejskiego Banku Centralnego.

  Bank Centralny musi drukować adekwatnie ilość śmieciowego pieniądza w stosunku do drukowanych dolarów. Inaczej amerykańska, i europejska gospodarka by upadła.

  Prościej :
  Stan wyjściowy
  1 $ = 1 Eu
  Następnie USA drukuje 3$ to mamy
  4$= 1 Eu
  Powoduje to spadek kursu $ o 75%

  Europejczycy wykupują towary w USA. Dla USA ceny w Europie i na rynkach światowych są za wysokie.

  Dlatego koszyk walut $ i Eu musi się równoważyć.

  Europejskie Banki drukują podobne ilości euro, jak USA dolarów. Inaczej Amerykanie musieli by płacić za 1 eu kilkanaście dolarów.

  Ci durnie nie wzięli tego faktu pod uwagę względem Funtów Szwajcarskich. Funt stał się tak silny wobec dolara i euro, że wszyscy chcieli kredyty w tej coraz mocniejszej walucie. Dopiero by ratować eksport Szwajcarii rząd musiał interweniować, drukując dodatkowe funty by obniżyć wartość swojej waluty i przywrócić sprzedaż Rolexów.
  USA z rekordowym długiem publicznym.
 • @staszek kieliszek 22:22:15
  Tak Panie Staszku.

  Niektórym wojna potrzebna by nie wywiązać się z zobowiązań wobec narodu. Wojna rozwiąże problem długów, naszych rezerw finansowych, zobowiązań emerytalnych, socjalnych, inflacji, złego stanu gospodarki.

  Wszyscy obywatele martwią się co Polska, czy USA zrobi z lawinowo rosnącym zadłużeniem. Oni już wiedzą, NIC NIE ZROBIĄ. Przyjdzie wojna wszystko wyrówna.

  Polski NIERZĄD MA JUŻ GOTOWE PLANY EWAKUACJI, opracowane jeszcze za rządu Lecha Kaczyńskiego. Są gotowe listy (funkcyjne) do ewakuacji i przepustki dla ministrów.
  USA z rekordowym długiem publicznym.
 • @Stara Baba 00:14:44
  To ze sowieci nas zaatakowali nie było przypadkiem.

  Oczywiście , że nie. Pracowaliśmy na to wiele lat.

  Co do wywózek w głąb Rosji to też półprawda. Najwięcej Polaków ewakuowała się sama w głąb Rosji uciekając przed wojną i Niemcami. Ci co zostali wymordowali przez narodowców ukraińskich, białoruskich i litewskich. Ci co uciekali , w nowych miejscach zamieszkania musieli pracować obok Rosjan w zakładach na rzecz obronności. Tak samo cierpieli Polacy i Rosjanie, praca musieli zarobić na kąt do mieszkania i miskę strawy. Poprawiło się tym którzy poszli do wojska, niektórzy szli do rosyjskiego wojska, zanim tworzono polskie formacje.

  Z wyrokami, zesłanych do gułagów był znikomy procent. Wielu z nich np. zsyłano za kradzież jedzenia, za działalność antyradziecką, jeszcze zadziej z pomówienia za niewinność.
  DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?
 • @Talbot 20:13:47
  Szanowny Panie

  Problem pieniądza bez pokrycia rozwiąże reset wszystkich komputerowych systemów bankowych.

  Jeszcze żydzi na tym zarobią.

  W wypadku wojny światowej, atak na elektroniczne systemy będzie jedną z pierwszych rzeczy. Gdy ulegną zniszczeniu dyski komputerowe na skutek pola magnetycznego i promieniowania NIKT NIKOMU NA GĘBE NIE ODDA NAWET DOLARA.
  USA z rekordowym długiem publicznym.
 • @kfakfa 15:36:14
  Daniela się datuje na przełom V-VI w pne.

  ” Słowianie” (to tylko jedno z nowożytnych plemion), to plemię należało do ogromnej rodziny starszej niż piramidy. To była grupa (rasa) inna niż żydzi, Sunnici, Arabowie i reszta tak zwanego cywilizowanego świata.

  Świat antyczny to głównie rolnicy (Egipt, Mezopotamia) i pasterze (żydzi, arabowie). Świat stepów środkowej Azji to świat szybkich jak wiatr jeźdźców, nie przywiązanych do miejsc, żyjących na ogromnych przestrzeniach.

  Stepy środkowej Azji zamieszkiwali nasi praojcowie, którzy byli bardzo mobilni. Jako pierwsi udomowili konie 5.5- 6 tyś lat temu. Żadna spieszona armia nie mogła im dorównać.

  Dzięki czemu przemieszczali się bardzo szybko na ogromnych równinach ze swoimi stadami (głównie koni). Od północy ich tereny ograniczały bagna i jeziora powstałe po topniejących lodowcach, pustynie Kara Kum i Himalaje. Od południa góry Kaukazu, Karpaty i Alpy.

  Rozległe stepy były trudne do eksploracja nawet dla falangi Aleksandra Macedońskiego. Stepy to ogromna przestrzeń. Żeby się po nich poruszać trzeba znać astronomie by określić swoje położenie, to teren gdzie brak wody i żywności. Gdzie można się zgubić.

  Mongołowie używali namagnesowanej igły (kompasu) by poruszać się po stepie, a nie morzu.

  W czasie o którym mówisz (V w pne) za Dawida, wyodrębniły się z tej grupy następujące plemiona: Awarowie (Słowianie), Albani (Albańczycy), Alanowie, Bułgarzy, Chazarowie (Khazarowie, Khassogs, Kozacy), Sabirowie (Serbowie). Oczywiście siedliska tych plemion wtedy w większości znajdowały się zupełnie w innym miejscu niż dziś.

  Chazarowie to nie najważniejsze plemię słowiańskie. Żydzi na ziemni Chazarów pojawili się dopiero pod koniec IV w na terenach zajmowanych przez Gotów wschodnich (głownie na Krymie), jako poddani Rzymu. Handlowali wzdłuż szlaków handlowych Wikingów.

  W czasach Rzymskich istniał uproszczony podział plemion słowiańskich na Sarmatów („Słowianie” zach) i Scytów („Słowianie” wsch.). Możliwe, że Sarmaci lub Scytowie mieli już styczność z żydami w królestwie Uratu, które podbili. Dotarli Tam omijając góry Kaukazu, przemieszczając się wzdłuż Morza Kaspijskiego.

  Rządziła tam od VII –VIII pne dynastia Rusów. Upadek Asyrii był między innymi wynikiem wojen jakie to państwo toczyło z Uratu. W VII w pne na pomoc Uratu za panowania Rusa II , przyszli Scytowie.

  Możliwe, że wtedy jakaś część znajdujący się żydów w Asyrii dostało się do niewoli na terenie królestwa Uratu. Ok 100 lat później Sarmaci i Kimberowie swoimi najazdami zniszczyli Asyrię i Uratu.

  Kimberowie pozostali na terenach upadłego królestwa Uratu, asymilując z miejscowa ludnością tworząc dzisiejszy Kurdystan.
  Zapad 2017: Rosyjski atak jądrowy na Polskę?
 • @Oscar 13:42:44
  Tak najmniejszy sygnał jako atak na Rosję, nawet nie właściwie zinterpretowany. Wymusi rosyjskie uderzenie jądrowe na najbliższe cele strategiczne w tym wypadku Polskę , o Ameryce pomyślą później.

  Mają na to około 30 minut, może nawet zdążą dogadać się z USA , że to tylko głupi incydent. USA sprawdza cierpliwość Rosji, chce wojny ale nie własnymi rękoma i na własnym terenie.

  Dlatego potrzebują takich sojuszników jak Polska. Przecież my nie wiele wnosimy do tego sojuszu poza śmiechem.
  Zapad 2017: Rosyjski atak jądrowy na Polskę?
 • Autor
  Ciekawy kawałek Historii i jakże na czasie po wczorajszym wystąpieniu Trampa w ONZ.

  Amerykanie wraz z opłacanymi żurnalistami żydowskiej propagandy okłamują świat, przygotowując wielką prowokację z użyciem broni jądrowej.

  Wśród tych dziennikarzy są i Polacy.
  Franklin D. Roosevelt: "Swastyka i nagi miecz".
 • @Fischer 02:01:39
  Pan Paulus Aquarius

  Zrobił świetny artykuł. Trzeba mówić prawdę to obowiązek patriotyczny. Nie da się budować światopoglądu narodu na kłamstwach.

  Dotychczasowe wartości narodowe się zdewaluowały, są źródłem naszych kłopotów i tragedii.
  DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?
 • @Paulus Aquarius 17:50:24
  Tak widziałem Pańską notatkę i Pana Boguslawa Jeznacha. tak bywa przychodzi rocznica i wszyscy piszą. Ważne, że artykuły niosły powiew nowego innego spojrzenia na temat.

  Mnie zainspirował artykuł Huskyego, był pierwszy i nie wyczerpywał tematu. Dlatego zdecydowałem się napisać.

  Chciałem zamieścić jak najwięcej materiału faktograficznego z tamtych lat , by oddać realizm tych zdarzeń. Nie pisać tak jak obecnie pisze się w podręcznikach i czego się oczekuje.

  Uważam, że najważniejsze są mapy z tamtych lat, które pokazują gdzie żyli faktycznie Polacy, jaki był ich udział % na kresach.

  W związku z czym można wyobrazić sobie jak powinien przebiegać sprawiedliwy podział tych ziem.
  Dla czego 17 września 1939 Wojska ZSRR weszły do Polski ?
 • @Husky 07:56:47
  Zaczynają się grabieże i mordy...
  Tak na ludności polskiej, postrzeganej jako ciemiężycieli Litwinów. Głosny mord np. na polskim prokuratorze w Wilnie.

  Co do sznurków przy karabinach, to bym uważał. Ci w walonkach z karabinami na sznurkach skopali nam tyłki w 1939 w trzy dni.
  HOLOCAUST BYŁ ARCYZBRODNIĄ
 • @kula Lis 67 13:20:54
  już wiem

  http://www.nowosci.com.pl/region/a/wypadek-transportu-amerykanskich-maszyn-wojskowych-w-kowalewie-pomorskim,12495330/

  200 nowych Abramsów to ogromna siła wystarczyła by na dodatkowe trzy brygady. W ramach rotacji miano zmieniać załogi, nie sprzęt. W tym momencie było by na terenie polski 2,5 razy więcej czołgów niż to wcześniej deklarowano.
  Pociąg Widmo US ARMY
 • @czerwony baron 00:18:34
  Bez jaj.

  Ten zestaw to część 3 batalionu (prawdopodobnie nie widać numerów taktycznych na czołgach) międzynarodowej (Amerykańskiej) brygady Pancernej z Żagania. W drodze na ćwiczenia Rapid Trident - 2017 odbywających się na Ukrainie (ok. Lwowski). Te ćwiczenia razem z manewrami wojsk NATO w Polsce i na Litwie (Dragon 17), które rozpoczną się 25 września. Mają być największą wobec Rosji demonstracją siły, i prowokacją.
  Dla tego mimo jawności manewrów Zapad 2017 tyle się mówi o złej intencji Rosjan. W manewrach Rosyjskich są obserwatorzy wszystkich zainteresowanych stron i prasy, w tym z Polski. Bierze w nich nie 70 tys , ale 12 tyś żołnierzy, dwukrotnie mniej jak w manewrach Rapid Trident i Dragon. NATO wysunie na flankę wschodnia wszystkie siły jakie było wstanie zmobilizować. Trudno by Rosja nie przegrupowala swoich sił na granicę zachodnią.

  Brygada z Żagania przemieszcza się w trzech batalionach. Na poligon Drawski, Orzysz, i na Ukrainne do okręgu Lwowskiego.

  Bataliony są rozlokowane na czterech pociągach, każdy. To na zdjęciach to 1/4 batalionu.

  Brygada USA liczy 57 czołgów i około 3,7 tyś żołnierzy, rosyjska 84 czołgi i 4,5 tyś ludzi. W brygadzie USA, brak opancerzonych pojazdów plot. gdyż takiej osłony nigdy nie potrzebowali. U Rosjan są to 24 opancerzone zestawy plot typu Tunguska i Pancyr.
  Pociąg Widmo US ARMY
 • +5 Nie sposób nie zgodzić się z Pańskimi uwagami.
  Szanowny Panie

  Kaczyńscy jak wielu innych przemilczają swoją przeszłość w przedkładanych życiorysach. Jednak robią to za nich inni. W biografiach Kaczyńskich twierdzą że rodzice to Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.

  Dalej dowodzą ich żydowskie pochodzenie po matce. Nie mi dochodzić prawdy. Jednak uczciwy człowiek podaje swoje korzenie, skąd pochodzi i jaką pozycję zajmowali rodzice.

  Wypowiedz Pana prezesa jako osoby publicznej i katolika jest haniebna. Polityk tej miary nie powinien opowiadać się po żadnej ze stron w kwestiach wyznaniowych. Znając nastawienie narodu do kwestii żydowskiej (określenie narastający antysemityzm) winien przede wszystkim postępować zgonie z oczekiwaniem Polaków. Nawet tych którzy mają poglądy antysemickie, albo milczeć.

  Prezes co robi ubiera myckę i mizdrzy się do obrzezanych. Fuj !
  Kaczyński został zwerbowany przez żydów "gorszego sortu"
 • @Ziut Polskę Zbaw 05:08:02
  Szanowny Panie

  Kaczyńscy jak wielu innych przemilczają swoją przeszłość w przedkładanych życiorysach. Jednak robią to za nich inni. W biografiach Kaczyńskich twierdzą że rodzice to Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.

  Dalej dowodzą ich żydowskie pochodzenie po matce. Nie mi dochodzić prawdy. Jednak uczciwy człowiek podaje swoje korzenie, skąd pochodzi i jaką pozycję zajmowali rodzice.

  Wypowiedz Pana prezesa jako osoby publicznej i katolika jest haniebna. Polityk tej miary nie powinien opowiadać się po żadnej ze stron w kwestiach wyznaniowych. Znając nastawienie narodu do kwestii żydowskiej (określenie narastający antysemityzm) winien przede wszystkim postępować zgonie z oczekiwaniem Polaków. Nawet tych którzy mają poglądy antysemickie, albo milczeć.

  Prezes co robi ubiera myckę i mizdrzy się do obrzezanych. Fuj !
  "Pilnujcie Polski", ... żeby nie było tak, jak było wtedy
 • Uwaga uwaga, nadchodzi !!!
  Było o propagandzie sukcesu na polach walki w wrześniu 1939. Teraz jak śpiewano. Te piosenki uczono dzieci już przedszkolach (ochronkach) w latach 20-tych:

  A te nasze żołnierzyki na placówkach stoją
  na placówkach stoją, na placówkach stoją,
  i śpiewają bolszewikom, że się ich nie boją,
  że się ich nie boją, nic a nic!

  Hopaj, siupaj, hopaj, siupaj, hopaj, siupaj, dana,
  hopaj, siupaj, dana, dziewczyno kochana!
  Wczoraj spałem na kanapie, dziś na wiązce siana,
  do samego rana, hopaj, siup!

  I piszą do Lenina czarnym atramentem,
  czarnym atramentem, czarnym atramentem,
  że się go nie boją z całym regimentem,
  z całym regimentem, nic a nic!

  Hopaj, siupaj…

  I piszą szabelką z hartowanej stali,
  z hartowanej stali, z hartowanej stali,
  że hołotę bolszewicką, hen na wschód wygnali,
  hen na wschód wygnali, hopaj, siup!

  Hopaj, siupaj…

  I cóż, że słychać pod Warszawą
  Hord bolszewickich wściekły wrzask?
  One tu znajdą grób z niesławą
  A miecz nasz zyska glorii blask...

  Fragment Innej piosenki :
  „..Nie oddamy Wilna, nie oddamy Lwowa,
  Nie oddaaamy miasta Wilna!
  Nasza armia jest gotowa,
  I wrócimy znów do Wilna i do Lwowa!..”

  Marszałek twierdził, że nie oddamy ni guzika. A ODDALIŚMY ZYCIE 6000000000 POLAKÓW.

  Dziś minister wojny wygraża Rosji w tym samym tonie. Sam zapewne ma już w biurku palny ewakuacji rządu jakie opracował PIS w 2015 roku.

  https://wirtualnapolonia.com/2015/04/09/pilne-znamy-plan-ewakuacji-rzadu-rp-na-wypadek-wojny-z-rosja/

  Polacy muszą urwać łeb tej żydowskiej hydrze inaczej znowu przegrają. Rozliczyć zdrajców narodu
  Polskiego, uwolnić rząd od elementu obcego ! Na zakłamywaniu historii i hasłach propagandowych nie zbuduje się silnej i zdrowej Polski.
  ZNOWU CZEKA NAS WOJNA, A MINISTERSTWO OBRONY STOI JUŻ W BLOKACH BY UCEC DO USA.
  Dla czego 17 września 1939 Wojska ZSRR weszły do Polski ?
 • @Stara Baba 16:37:27
  "..nie wiesz człowieku skąd pochodzisz?
  Powiela Pan propagandę (mimo że z punktu widzenia ZSRR po części prawdziwą) tylko że powielanie tej wymówki będąc Polakiem jest po prostu zdradą. ""

  Nie Szanowana Pani, to nie zdrada. To prawda i tylko prawda może wyzwolić Polaków. Na oszustwie i kłamstwie nie zbuduje się Polski !

  ZDRADĄ JEST OKŁAMYWAĆ POLAKÓW, FAŁSZOWAĆ HISTORIĘ.
  DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?
 • @laurentp 20:20:43
  Globomaster ma rozbieg ponad dwa kilometry. Czyli tyle potrzebuje pasa do startu. Pas w Hajnówce ma kilometr. Wątpliwe, że wystartuje tam Herkules. Może pusty jak pisałem, gdy uzyska przy starcie wystarczająca siłę nośną by nie zapaść się w podłożu już poza utwardzonym pasem.

  Herkules potrzebuje 1433 m pasa (do wejścia na wysokość 10-15 m). Jeżeli samolot będzie pusty to jest szansa, że po rozbiegu 1000 m, oderwie się od ziemi, a przynajmniej nie ugrzęźnie na polu poza pasem.

  Na korzyść będzie działała siła nośna skrzydeł dzięki uzyskanej już prędkości. Inaczej mówiąc będzie mniejszy nacisk samolotu na podłoże.

  Żeby to ocenić trzeba obejrzeć to lotnisko, mieć zdjęcie satelitarne by stwierdzić jakie rośliny rosną poza pasem, czy to teren podmokły, piasek, ziemia orna, jaka uprawa.

  Może Herkules wystartuje. Casa na pewno. Globmaster nie da rady.
  Płk. Andrzej Kozera CHAMSKO : Nie wtykaj nosa... !
 • @roux 20:34:33
  „Do głównych sprawców tragedii mego kraju należy też Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła katolickiego"

  Szanowny Panie

  Polscy patrioci zawsze powołują się na tradycje i wartości narodowe.

  Niestety te wartości się zdewaluowały, należy je zrewidować i wyznaczyć nowe. Przez te zdewaluowane wartości Polacy ciągle popełniają te same błędy. Wręcz są śmieszni. Dzisiejsza sytuacja polityczna jest identyczna jak ta z 1939 roku.

  Jeżeli szybko nie zrewidujemy swoich poglądów, to po raz kolejny stracimy Polskę i wolność. I żadna Matka Boska nam nie pomoże. Nie będzie żadnego cudu nad Wisłą.

  Żeby wygrywać trzeba mieć skuteczną armię, i wiedzieć po której stronie stanąć. Nadymanie i żale do wszystkich o wszystko, nie wiele tu pomoże .

  Kościół (Watykan) jako instytucja (jako inne, obce zewnętrzne państwo w państwie) jest właśnie taka przebrzmiałą wartością.

  Ale jako element wiary obywateli w nauki Jezusa już nie.

  Kwestia wiary po prostu powinna być sprawą osobistą i poza wszelką polityka i instytucjalizmem. Takie relacje ma z kościołem większość państw tj. „Rozdzielność kościoła od państwa”, tak mamy (martwy przepis) w konstytucji.

  Jeżeli komuś wiara pomaga być Polakiem niech tak będzie, ale nie wolno tą miarą oceniać innych. NIE WOLNO TWIERDZIĆ, ŻE KTO NIECHODZI DO KOŚCIOŁA NIE JEST POLAKIEM. Tak mogą twierdzić tylko ludzie umysłowo chorzy, fanatycy. Lub ofiary propagandy Radia Maryja.

  Tak pisał o kościele Tadeusz Kościuszko, dwa wieki temu:

  http://racjapolskiejlewicy.pl/zacieranie-pamieci-o-tadeuszu-kosciuszce-bohaterze-patriocie-i-antyklerykale/6537

  Kościół jako instytucję opanowali źli ludzie , nie respektujący nauk Jezusa i ich nie rozumiejący, ale powołujący się na jego nauki by zniewolić umysły wierzących.
  Dla czego 17 września 1939 Wojska ZSRR weszły do Polski ?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930